Honzo, nacházíme se aktuálně v letní přípravě, jak Ty snášíš toto období?

Poslední dva týdny toho bylo dost, trénujeme na klubu. Navíc jsem se zranil, takže trénuji individuálně, hlavně vršek těla. Jinak se cítím dobře. Za tu karanténu jsem nabral tři kila, teď jsem zhubl čtyři. Za mě super příprava.

Vnímáš to tak, že kvalitní příprava se pak promítne v sezóně?

Žádného hokejistu si myslím, že to nebaví, ale je to potřeba, protože z toho těžíš pak celou sezónu. Samozřejmě, nikomu se nechce běhat, každý by raději hrál hokej, zápasy. Za mě je to letos kvalitní pod Petrem Mockem (kondiční trenér), dává to hlavu i patu. Vidí to i starší hráči, Petr se nám věnuje a má to smysl.

Když se vrátíme ještě na konec loňské sezóny, něco už máš odehráno, jak pro tebe to bylo psychicky náročné?

Za poslední roky stále poslední, takže už toho mám celkem dost. Ale loňská sezóna na psychiku určitě nejhorší. Byla další výměna trenérů, jsem tu dva roky a mám tu už pět trenérů dohromady. Hokej v Pardubicích má tradici, město tím žije, je tu velké očekávání, takže když hrajeme dole, je to na hlavu. Na druhou stranu, pro mě, relativně mladého kluka, je to velká zkušenost a do budoucna budu psychicky odolnější.

Po sezóně téma číslo jedna byla budoucnost pardubického hokeje, jak kabina vnímala tuto situaci a sledovala rozhodnutí města, kam povedou další kroky?

Myslím, že jsme to ani tolik neřešili. Abych řekl pravdu, já jsem pana Dědka viděl jen jednou na hokeji v Brně a pan Pitter, toho znám z fotbalu a nedokážu k tomu více říct.

Narážím na to, že třeba Michal Vondrka v médiích se vyslovil jednoznačně pro pana Dědka

Ano, vnímali jsme více pana Dědka, jelikož už se o tom od ledna mluvilo a měli jsme ho na zádech, jako sponzora. Já tomu až tak nerozuměl, ale samozřejmě, slyšeli jsme více a více jméno pan Dědek, než pan Pitter.

Dopadlo to nakonec ve prospěch pana Dědka, který se netají vysokými cíli. Jaké ty máš očekávání od následující sezóny?

Těžko říct, po těch dvou sezónách, kdy jsme hráli dole, tak bych tomu nedával zase tak vysoké mety, protože to bude chvilku trvat, než si to vše sedne a bude to dlouhodobější proces. Nemůžeme si myslet, že v září vyjedeme na led a budeme všechny porážet. Já bych byl moc rád za klidnou sezónu a uhráli si do šestého místa. Ten tým na to tady postavený je.

Změnila se i pravidla následujícího ročníku Tipsport extraligy, která se dotkne hlavně chvostu tabulky

Kdyby mi někdo řekl před rokem, že se nebude padat, tak bych byl rád. Ale Libor Zábranský to řekl v rozhovoru přesně, každý staví tým na to, aby hrál, co nejvýše, nikdo nestaví tým, aby nespadl z ligy.

Po celou dobu na Vás i v těch nejtěžších chvílích nezanevřeli fanoušci, kteří Vás podporovali celou sezónu. Zeptám se netradičně, je nějaký chorál, pokřik, který máš oblíbený?

Teď jsi mě dostal, ale ano, mám. Můj nejoblíbenější, který si zpívám i doma po vítězném zápase je Dyna, Dyna, Dynamooo, to je srdce mé… Ten úplně zbožňuji

Na závěr, co vzkážeš Dynamu fans?

Hlavně choďte jako doposud, já jsem to nikde nezažil. My dva roky hrajeme dole a on chodí plný barák, to je něco neskutečného. Podporujte nás dále, my se Vám to budeme snažit vrátit, ať máte zase radost z hokeje.